Nazywam się Monika Szopa

Z wykształcenia jestem prawnikiem, aktualnie aplikantem radcowskim, pracuję w ramach Kancelarii Radców Prawnych. W ramach studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach ukończyłam kierunek rzeczoznawca majątkowy.

*****

Dlaczego szkody górnicze?

Ze szkodami górniczymi ma do czynienia na co dzień w ramach wykonywanej pracy. Mam, również do czynienia na co dzień, bo tak jak wiele osób, z których sprawami stykam się w ramach wykonywanej pracy i ja mieszkam na Śląsku – dokładnie Orzeszu – obszarze dotkniętym działalnością przedsiębiorstwa górniczego, na którym występują szkody górnicze.

Jako, że niewiele jest przystępnych materiałów dotyczących dochodzenia od Kopalni odszkodowań za wyrządzone szkody, a osoby poszkodowane często pozostawiane są same sobie, zdecydowałam się na tą tematykę bloga.

Dom jest miejscem w którym każdy powinien czuć się bezpiecznie. Uszkodzenia budynków mieszkalnych będących wynikiem eksploatacji prowadzonej przez Kopalnię to praktycznie zawsze ogromna ludzka tragedia.

W tym kontekście ma dla mnie jeszcze większe znaczenie aby osoby nią dotknięte otrzymały należne im odszkodowanie, pokrywające rzeczywiste koszty napraw, remontów, utraty wartości technicznej i wartości rynkowej nieruchomości.

A forma blog ?

Pisanie bloga wynika z faktu, że głęboko wierzę w nowoczesne technologie. Wierzę również, że prawnicy powinni wyjść do ludzi i upowszechniać kulturę i wiedzę prawną – że jest to naszym obowiązkiem wobec naszych klientów ale również wobec nas samych, bo świat się zmienia a wraz z nim forma komunikacji międzyludzkiej, a czy to nie właśnie dobra komunikatywność stanowi jedną z podstawowych cech prawnika…?